TÜBITAK, ulusal girisimcilik ve yenilikçilik ekosisteminin gelistirilmesine yönelik yeni bir destek baslatti.

TÜBITAK, ulusal girisimcilik ve yenilikçilik ekosisteminin gelistirilmesine yönelik yeni bir destek baslatti. Destek programiyla, girisimciligin gelistirilmesine yönelik egitim, mentörlük, is birligi aglari, proje ve teknoloji yönetimi, yatirimci pazari gibi mekanizmalar proje bazli desteklenecek.

Yenilik ve Girisimcilik Alanlarinda Kapasite Artirilmasina Yönelik Destek Programi ile özel sektörün Ar-Ge ve yenilige yaptiklari yatirimin sonuçlarini etkin bir sekilde alabilmeleri, üniversite sanayi isbirliklerinin canlanmasi ve teknolojik is fikirleri olan girisimcilerin kurdugu baslangiç firmalarinin daha hizli gelismesine katki saglanmasi hedefleniyor.

Program kapsaminda, özel sektör, üniversiteler ve bireysel girisimcilere yönelik farkli çagrilarlaTÜBITAK tarafindan proje bazli destek saglanacak.

Programin ilk çagrisi üniversitelere yönelik

1601 kodlu Programin ilk çagrisi Türkiye’de faaliyet gösteren üniversitelere yönelik.

Programla üniversiteler, girisimcilik kapasitelerini gelistirmek amaciyla, kendi ögrenci ve ögretim elemanlarina yönelik uzun dönemli sertifika programlari için destek alabilecek.

Her üniversitenin en fazla 1 basvuru yapabilecegi Çagri ile en fazla 10 üniversitenin desteklenmesi planlaniyor. Çagrida, proje basina verilecek destegin üst limiti bulunmuyor.

1 Agustos 2013 tarihinde yürürlüge giren Programa, üniversiteler bünyesindeki proje yürütücüleri üniversite rektörlügünün onayi ile 1 Ekim 2013 tarihine kadar TÜBITAK web sayfasi üzerinden basvurabilecek.

Çagri duyurusu için tiklayiniz.


19.08.2013 10:56:12
 
Copyright © 2016 BMS Yazılım.All Rights Reserved.
Mimarsinan Mh. Elçi Sk.(Serhat Sk)No:12/4 Çekmeköy-İST
Tel: +90 216 642 54 04
info@bmsproje.com