EFT POS YAZAR KASA

Eft Pos Yazar kasa Yeni nesil ödeme kaydedici cihazlar POS cihazlari ile birlikte çalisacaklardir. Güncel Eft Pos Yazarkasa fiyat bilgisi ve Eft Pos Yazar kasalara sahip olmak için lütfen bizi arayin. Tel: (0212) 221 26 63 . Istanbul Yazar kasa Servisi

EFT POS YAZAR KASA   


Sizde Eft Pos Yazar kasalara sahip olmak isterseniz lütfen bizi arayin. Tel: (0212) 221 26 63

Eft Pos Uyumlu Yazar kasa Modelleri

Yeni nesil ödeme kaydedici cihazlar POS cihazlari ile birlikte çalisacaklardir. Öncelikle perakende satislarda bedelin kredi karti, banka karti vb. kartlarla ödenmesi hâlinde, fis toplam tutari ÖKC (ödeme kaydedici cihaz) ile baglantili çalisan ve kartin okutuldugu EFTPOS cihazina otomatik olarak gönderilecek, EFTPOS cihazi bankadan provizyon aldiktan sonra da provizyon bilgisini ÖKC’ye gönderecek ve ÖKC, kredili ödeme fisini otomatik olarak düzenleyecektir. Ayrica bu yöntem nakit satislarda da geçerli olacak ve yapilan satista yeni nesil ÖKC den satis nüshasi düzenlenecek ve böylece Gelir Idaresi Baskanligi aninda bilgilendirilmis olacaktir. .

EFT POS Yazar Kasa

Faaliyetlerinde seyyar EFT-POS cihazi kullanan mükellefler 01.10.2012 tarihinden itibaren bu cihazlar yerine EFT-POS özeligi olan yeni nesil ödeme kaydedici cihaz kullanmak zorundadirlar. Yol kenari otopark hizmeti veren mükellefler, faaliyetlerinde 01.10.2012 tarihinden itibaren EFT-POS özeligi olan yeni nesil ödeme kaydedici cihaz kullanmak zorundadirlar. Mükellefler önceki mevzuat hükümlerine tâbi ellerindeki ödeme kaydedici cihazlarini, 31.12.2015 tarihini geçmemek üzere mali hafizalari doluncaya kadar kullanabileceklerdir. Bu süre içerisinde mali hafizalari dolan ödeme kaydedici cihazlara, yeni mali hafiza takilmayacak ve cihaz 60 Seri No.lu ödeme kaydedici cihaz Genel Tebliginin 4. Bölümünde yapilan açiklamalar çerçevesinde hurdaya ayrilacaktir. 
Cihazi hurdaya ayrilan mükellefler yeni nesil ödeme kaydedici cihazlari almak suretiyle kanuni yükümlülüklerini yerine getireceklerdir.


Yazar Kasa Firmalari Servisleri Araciligiyla Tedbir Alacak

EFT-POS özelligi olan ve Maliye Bakanliginca onaylanmis bulunan yazar kasalardan, Ödeme Kartlari Endüstrisi PIN Islem Güvenligi Standartlarina göre (2) ve üstü seviye uygunluk belgesi alinmis olanlar, bu belgelerin ibraz edilmesi sartiyla Maliye Bakanliginca onaylanmis yeni nesil yazar kasa olarak kabul edilecek. Yeni nesil yazar kasalarin, öngörülen amaca uygun olarak kullanilmasinin saglanmasi bakimindan, yazar kasa firmalari, satis ve bakim onarim servisleri araciligiyla gerekli tedbirleri alacaklar.


Eski Yazar Kasalarin Durumu Ne Olacak?

Yeni nesil ödeme kaydedici cihazlarin kullanilmasina iliskin kademeli bir geçis öngörülmektedir.

Buna göre,

Üretici veya ithalatçi firmalar tarafindan 3100 Sayili Kanunla ilgili önceki mevzuata göre üretmek üzere gelistirilen ödeme kaydedici cihaz modelleri 31/12/2012 tarihine kadar onaylanabilecek. Ancak modelleri onaylanan ödeme kaydedici cihazlarin onay süresi 31/12/2012 tarihinden sonra uzatilmayacaktir.

Mükellefler önceki mevzuat hükümlerine tâbi ellerindeki ödeme kaydedici cihazlarini, 31/12/2015 tarihini geçmemek sartiyla  mali hafizalari doluncaya kadar kullanabilecek. 1/1/2013’ten itibaren geçerli olmak üzere, bu süre içerisinde mali hafizalari dolan yazar kasalara, yeni mali hafiza takilmayacak ve cihaz hurdaya ayrilacaktir. Cihazi hurdaya ayrilan mükellefler yeni nesil yazar kasalari almak suretiyle kanuni yükümlülüklerini yerine getirebilecekler.Yeni Nesil Yazar Kasa Kullanimina Ne zaman Baslanacak?

Faaliyetlerinde seyyar EFT-POS yazar kasa / cihazi kullanan mükellefler 1/1/2013 tarihinden itibaren bu cihazlar yerine EFT-POS özelligi olan yeni nesil yazar kasa kullanmak zorundadirlar. Yol kenari otopark hizmeti veren mükellefler, faaliyetlerinde 1/1/2013 tarihinden itibaren EFT-POS özelligi olan yeni nesil ödeme kaydedici yazar kasa cihaz kullanmak zorundadirlar. Daha fazla bilgi almak için lütfen bizi arayiniz. Tel: 0212 221 26 63
Eft Pos Yazar kasa Fiyati
Eft Pos Yazar kasa Fiyatlari
Eft Pos Yazar kasa Nedir?
Eft Pos Yazar kasa ile Ilgili

haber : http://eftpos.yazarkasa.com.tr


10.04.2013 21:42:55
 
Copyright © 2016 BMS Yazılım.All Rights Reserved.
Mimarsinan Mh. Elçi Sk.(Serhat Sk)No:12/4 Çekmeköy-İST
Tel: +90 216 642 54 04
info@bmsproje.com